• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/KUFAD-Ku%C5%9Fadas%C4%B1-Folklor-Ara%C5%9Ft%C4%B1rma-Derne%C4%9Fi-142703155877375/
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret7490
Üyelik Girişi
Takvim
Site Haritası

AnasayfaKUFAD
KUŞADASI FOLKLOR ARAŞTIRMA DERNEĞİ 
(KUSADASI FOLK DANCE ASSOCIATION ENSEMBLE)

1994 yılında Kuşadası Halk Dansları topluluğu olarak kurulan ekibimiz 1996 yılında Kuşadası Folklor Araştırma Derneği “KUFAD” adı altında dernekleşerek faaliyetlerine başlamıştır. Türk halk oyunları, halk müziği ve halk giysileri ile Türk el sanatlarının araştırılması,yaşatılması ve en geniş halk kitlelerine tanıtılması amacıyla çalışmalarını amatör bir ruh ve kendi olanaklarıyla sürdürmektedir.

19 yılı aşkın geçmişi ve Uluslar arası tecrübesiyle Türkiye’nin tanıtımında Üzerine düşen görevi büyük bir başarı ile yerine getiren ve kültür zenginliğimizi izleyenlerin takdirini kazanarak sergileyen KUFAD, 2001 yılının Şubat ayında İtalya Sicilya’nın Agrigento kentinde yapılan ve 56 ülkenin katıldığı halk dansları yarışmasında stilize dalda 1 Dünya birinciliği Otantik dalda ise 1 Dünya Üçüncülüğü ülkemize kazandırmıştır.

Kurulduğu yıldan bu yana 2 bini aşkın genç dansçıya Türk folklorunu sevdiren, halk danslarını bir tanıtım aracı olarak ele alan ve onları Türk Kültürünün birer elçisi olarak yetiştiren KUFAD, 2002 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından özel görevlendirilerek Japonya-Güney Kore’de düzenlenen ( FİFA WORLD CUP ) Dünya Futbol Şampiyonası açılış festivaline katılmış ve ülkemizi başarı ile temsil etmiştir.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Kültür Dairesi Başkanlığı’nca Cumhuriyetimizin 75’inci kuruluş yılı ve Osmanlı İmparatorluğunun 700’üncü kuruluş yılı dolayısıyla dünyanın dört bir yanında yapılan kutlama programlarına katılan KUFAD, ayrıca bir çok Devlet Televizyonlarında da canlı yayın gösterileri yapmıştır.

Anadolu’nun 12 değişik yöresinin oyunlarını otantik kostümlerle sergileyen KUFAD, Türk kültürünün tanıtılması açısından Uluslar arası festivallere davet edilmiş ve Türk halk oyunlarını İtalya, Yunanistan, Suriye, K.Kıbrıs, Japonya, Güney Kore, Endonezya, Malezya, Vietnam, Fransa, Umman Sultanlığı (Arap Emirlikleri) gibi bir çok ülkede sergilemiştir.

 

BAŞKAN
İsmail Hakkı ERTURAN

 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.43016.4559
Euro7.08467.1130
Hava Durumu
Saat